3D відеоігри можуть поліпшити память

0
206

Гарні новини для всіх любителів відеоігор. Нове дослідження виявило, що такі ігри можуть поліпшити пам’ять, і можливо, відкрити двері до нового способу підтримки когнітивних функцій у літніх людей.

Відеоігри зазвичай не розглядається в позитивному світлі в плані здоров’я. Попередні дослідження стверджували, що вони лише посилюють сидячий спосіб життя, в той час як жорстокі відеоігри були пов’язані з агресивною поведінкою і зниженим самоконтролем.

Однак дослідники знаходять все більше і більше переваг відеоігор. Раніше повідомлялося про дослідження, яке виявило, що відеоігри можуть допомогти людям з аутизмом.

Тепер дослідники з Каліфорнійського Університету в Ірвайні (UCI) припустили, що відеоігри можуть допомогти людям з деменцією або іншими станами, пов’язаними з втратою пам’яті. Висновки опубліковані у виданні «Журнал Неврології».

Співавтори дослідження Крейг Старк і Дейн Клеменсон, з Центру Нейробіології Навчання і Пам’яті при UCI, попросили ряд колег-студентів, які не грають в ігри, грати одну з двох відеоігор протягом 30 хвилин щодня протягом 2 тижнів:

  • перша 2D гра: «Злі птахи»;
  • друга 3D гра: «Супер Маріо 3D світ».

Студенти пройшли тестування пам’яті до та після ігрового періоду, для чого їм пропонували запам’ятати конкретні побутові предмети. Потім їм були показані зображення тих же об’єктів, а також нових об’єктів і таких, які трохи відрізняються від оригінальних зображень і попросили класифікувати кожен.

За ці функції відповідають гіпокамп – область мозку, пов’язана з пам’яттю і навчанням. Дана функція погіршується з віком. Порівняно зі студентами, які грали 2D гри за 2-тижневий період, ті, хто грав в 3D ігри, поліпшили продуктивність пам’яті, в середньому, на 12%.

Попередні дослідження Клеменсона і колег виявили, що у гризунів збільшився зростання нейронів і сигналізація в гіпокампі, при більш глибокому вивченні ними навколишнього середовища. Є подібність між навколишнім середовищем у гризунів і 3D-іграми, в які студенти грали.

3D ігри містять більше інформації, ніж просторові 2D гри, що змушує гравця більше активувати когнітивні процеси, в тому числі візуальні і просторові, увагу, мотиваційні та емоційні процеси, а також критичне мислення.

Далі, команда планує з’ясувати, чи допомагають 3D відеоігри поліпшення знижених когнітивних функцій у літніх людей.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com