Алкоголь допомагає запобігти інсульту

0
199

Група вчених після низки практичних випробувань і досліджень встановила, що помірне споживання алкоголю може запобігти інсульту і захворювання зі схожою етіологією. Однак слід зазначити, що таке позитивний вплив на організм надає не кожен спиртний напій. Мова йде про червоному і білому вині.

У практичній частині експерименту взяли участь більше 2000 чоловік. Також були досліджені детально їх історії хвороби, медичні показники до початку експерименту. Протягом одного місяця добровольці, які брали участь в роботі, вживали щодня по одному келиху вина. Так, по закінченню робіт було проведено повторне медичне обстеження. За результатами цього вчені прийшли до висновку, що ті, хто вживав келих вина щодня, значно менше схильні до ризику розвитку інсульту, ніж ті, хто повністю відмовився від алкоголю чи вживав більш міцні напої.

Окремо слід сказати, що дослідження було спрямовано на розвиток саме ішемічного інсульту, так як саме на нього припадає 85% від загальної кількості захворювання даної етіології.

Також вчені відзначили, що споживання більше одного келиха вина не тільки не приносить користі, але і навпаки, може спровокувати розвиток хвороби, якщо для цього вже є передумови. Обумовлено це тим, що перевищення дози алкоголю призводить до підвищення артеріального тиску, що вже є серйозним етіологічним чинником для ішемічного інсульту. Особливо це стосується літніх людей.

Керівник наукової групи також зазначив, що не слід шукати зв’язок між типом алкоголю та інсультом, так як все залежить від індивідуальних особливостей організму. Тому споживання алкоголю має бути помірним, у допустимих дозах.