Алкоголь корисний для літніх людей

0
191

Група дослідників з Каліфорнії з’ясувала, що алкоголь в невеликих кількостях, є корисною частиною меню осіб похилого віку. Зокрема, помірні дози спиртного позитивно позначаються на пам’яті та інших когнітивних здібностях мозку, при цьому жодних негативних реакцій з боку інших внутрішніх органів і систем виявлено не було.

Автори наукового дослідження, що підтверджує таку інформацію, стверджують, що розпивання вина в невеликих обсягах покращує результати розумової активності людей, у порівнянні з тими особами, які віддають перевагу повною мірою відмовитися від алкоголю. Позитивний ефект від споживання такого спиртного напою був відзначений тільки в осіб похилого віку.

Вчені проаналізували дані досліджень, проведених в проміжку з 1984 по 2013 рік, а саме були відібрані приблизно 1.5 тисячі осіб, які належали до високого або середнього соціальним рівнем. Фахівці звертали пильну увагу на те, як за вказаний відрізок часу змінилося ставлення людей до спиртного і сама якість випивки.

Детальне вивчення всіх відомостей дозволило прийти до висновку, що регулярне, але помірне вживання вина позитивно позначається на пам’яті, розумових здібностях і інші параметри когнітивної діяльності головного мозку у похилому віці. Однак, у той же час відзначається, що спиртне може загострити перебіг багатьох хронічних захворювань. Це вказує на те, що його вживання показано далеко не всім особам.

Щоб нормалізувати роботу мозку, рекомендується не частіше 2-3 разів на тиждень випивати по одному келиху червоного вина. Однак перед цим, літнім людям краще всього пройти повне обстеження в медичному закладі, що попередить ймовірність загострення хронічних недуг, яких у осіб такої вікової категорії найчастіше дуже багато.