Алкоголіків і наркоманів збираються лікувати одним уколом

0
253

Очікується прорив у справі лікування таких серйозних захворювань, як наркоманія і алкоголізм. Американським ученим вдалося знайти компонент, вживання якого призводить до миттєвого “стирання” з пам’яті пацієнта бажання використовувати шкідливі для організму і здоров’я субстанції.

Поки ліки від залежностей носить статус експериментального. Кардинально новий шлях позбавлення від алкоголю і наркотиків полягає в тому, вживши новий засіб, хворий зітре в пам’яті всі приємні відчуття, які у нього коли-небудь виникали під дією “кайфу”.

Давно встановлено, що хворі, які пережили всі принади абстинентного синдрому, можуть якийсь час стримуватися і не вживати ніякої алкогольну або наркотичну “дурь”. Але проходить час, іноді це місяці, а іноді і роки, і хворий може, що називається, “зірватися”. У всьому винні спогади про ейфорії, що виникає у алкоголіків і наркоманів, після вживання. Логічно, що якщо подібні спогади будуть стерті, навіть на рівні підсвідомості, то ніяких причин для рецидивного зриву не буде.

Для експерименту вчені взяли блеббистатин. Тваринам, у яких викликали залежність від метамфетаміну, вибірково стирали пам’ять. Знищити наркотичні спогади можливо, якщо надати вплив на такий білок мозку, як актин. Саме він відповідає за те, щоб структурувати всю інформацію, що надходить у кору головного мозку. Раніше неможливо було впливати на актин. Це було небезпечно для здоров’я пацієнта.

Зараз дослідникам вдалося безпечним способом впливати на актин. Це стало можливо після застосування такого компонента, як блеббистатин. Причому, для успішного впливу на процес стирання “приємних спогадів”, достатньо всього лише одного уколу.