Американська фармацевтична компанія проводить випробування на ефективність нової вакцини по боротьбі з небезпечним вірусом Зіку

0
213

Відома фармацевтична компанія з Америки зробила заяву про те, що з цього тижня починає проводити клінічні випробування абсолютно нової вакцини, дія якої буде спрямовано на боротьбу з небезпечним вірусом Зіку. В даний час цей вірусний мікроорганізм став активно поширюватися в Пуерто-Ріко, що і підштовхнуло вчених на створення нового препарату, який допомагає в боротьбі з ним. Випробування його будуть проводитися також саме в даній області. Зі слів вчених, що подали вакцину: «Випробування препарату необхідно проводити в умовах реального світу, щоб максимально оцінити його можливості».

Якщо випробування вакцини принесуть позитивні результати, то фармацевтична компанія проведе зустріч з представниками деяких держорганів для обговорення плану по подальшій розробці і випуску вакцини для проведення масової профілактики патології. У даний момент йдеться про випробування препарату на 160 добровольців у зазначеному регіоні. Раніше випробування вакцини вже були проведені в червні цього року, але результати поки не розголошуються. Вакцина була випробувана в Канаді, а також у США.

Вірус Зіку є дуже небезпечним мікроорганізмом, який передається людям через укусу комара, що мешкає в тропічних регіонах. Основний клінічний симптом – лихорадка, має доброякісний перебіг. При своєчасно наданої медичної допомоги не несе важких ускладнень для здоров’я або життя хворої людини. Особливу небезпеку мікроорганізм представляє для жінок, що виношують дитину, так як якщо жінка захворіє в цей час, то у плода в більшості випадків починає прогресувати мікроцефалія, яка небезпечна для його здоров’я, так і життя. На даний момент саме вакцина від вірусу Зіку здатна запобігти поширенню захворювання у багатьох країнах.