Американські фахівці встановили – зайва маса тіла може стати причиною недоумства

0
203

В ході проведення серії експериментів, ученим зі сша вдалося встановити, що надлишкова маса тіла негативно позначається на інтелекті у людей похилого віку. Причиною тому є посилення активності специфічного білка плазми крові у запальних процесах, які і призводять в кінцевому результаті до недоумства у індивідів з старшої вікової категорії.

Фахівці з університету арізони, який розташовується в Америці, виявили, що індекс маси тіла людини впливає на прогресування запальних процесів у ЦНС, що є в подальшому сприяючим чинником до розвитку когнітивних розладів. Вчені вважають, що через ожиріння різного ступеня у літніх людей спостерігається зниження пам’яті, розлади уваги, зниження інтелектуальних здібностей. У тих же індивідів, у яких немає проблем із зайвою вагою, мозок функціонує більш стабільно, і патології спостерігаються набагато рідше.

За основу американські вчені взяли результати десятирічного дослідження, які проводили їх колеги з Англії. Його основною метою було детально вивчити благополуччя, стан здоров’я та соціально-економічні умови життя британців похилого віку. Всіх резидентів вчені розділили на дві великі групи по кілька тисяч чоловік і протягом шести років спостерігали за рівнем запалення у тілі, а також за їх інтелектуальними здібностями.

В ході досліджень було встановлено, що маса тіла людини впливає на повноцінне функціонування С-реактивного білка в кров’яному руслі, і підсилює роль цієї речовини в запаленні. Саме цей білок є основним маркером патологічних станів, в тому числі і недоумства. Тому ожиріння тісно пов’язане з розвитком недоумства. Дослідження в цій області продовжуються.