Американські вчені вивели нову вакцину

0
178

Група американських вчених вивела нову вакцину, яка допоможе ефективно лікувати проблеми із зором, у тому числі і практично повну сліпоту. Фахівці стверджують, що зможуть відновити можливість бачити за допомогою лише одного уколу. Однак у широкому застосуванні такої препарат поки не буде використовуватись, так як не закінчені всі випробування.

На даний момент проходить перевірку вакцини в рамках лабораторії проводять практичні дослідження на гризунах, які були сліпими від народження. Вчені заявляють, що препарат активно впливає на сітківку сліпого ока і «змушує» відчувати світло. Однак, такий ефект, поки що, носить лише нетривалий характер – від двох годин до декількох діб. Чому відбувається саме так, науковцям ще належить з’ясувати.

У будь-якому випадку, такі показники від практичних заходів вже можна назвати ще одним проривом в медицині. Якщо випробування речовини дадуть позитивні результати в повній мірі, можна буде говорити про вихід на медичний ринок нового препарату для лікування патологій органів зору.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року про подібне відкриття вже заявила група вчених з Японії. Тоді науковці виростили клітини сітківки і зробили трансплантацію органів зору мавпам. Слід зазначити, що у тварин була вроджена патологія – вони вболівали пігментним ретинітом, який на сьогоднішній день вважається невиліковним.

У даному науковому проекті були задіяні і психологи. Вони запевняють, що проблеми із зором можуть виникати у людини відчуття безпричинного страху і постійних стресів. Однак таке твердження може бути справедливим тільки для патологій з набутою етіологією. Проблема з генетичними захворюваннями органів зору, поки що, залишається невирішеною.