Американські вчені встановили користь бігу

0
6

Група американських вчених виявила кілька переваг бігу, порівняно з сидячим способом життя. Регулярні бігові тренування допоможуть позбавити людину не тільки від болів в колінах або запалення суглобів, а також позитивно впливають на роботу головного мозку.

Дослідники протягом довгого часу стежили за здоров’ям у представників чоловічої та жіночої статі у віковій категорії від 18 до 35 років, як до, так і після півгодинної пробіжки. У добровольців вимірювали рівень тих речовин, які вказують на перебіг запального процесу в рідині коліна, що знаходиться в суглобах.

Було виявлено, що після пробіжки рівень таких показників був у кілька разів нижчий, порівняно з їх значеннями до бігу. Результати експерименту означають, що біг здатний не тільки значно уповільнити процес деформації хрящової тканини в коліні, але також послужити відмінною профілактикою одного з найпоширеніших захворювань суглобів – остеоартрозу.

Крім цього, регулярне відвідування спортзалу, хоча б раз в тиждень, допоможе істотно знизити ймовірність раннього настання смерті. Заняття спортом у вихідні зменшують ризик летального результату на 30%, а ті, хто буде відвідувати тренажерний зал кожен день – на 35%. Схожі дослідження були проведені фахівцями Університету Сіднея і Медичної школи в Гарварді.

Також повідомляється, що біг здатний покращувати зв’язок між різними областями мозку, на фоні чого підвищуються когнітивні здібності. Таке твердження було складено на основі результатів МРТ, яке провели двом групам людей. Перша складалася з бігунів, а друга – з тих, хто воліє вести малорухливий спосіб життя. Вік добровольців-від 18 до 25 років, однак, не уточнюється чому в експерименті брали участь тільки молоді люди.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here