Американські вчені встановили наявність прямого звязку між проблемами зі сном і прогресуванням серцево-судинних захворювань у людей

0
193

Американські фахівці провели серію експериментів, метою яких було встановити, як сон впливає на стан людини в цілому і чим небезпечний його постійний недолік. У ході експериментів їм вдалося з’ясувати, що при наявності проблем зі сном, наприклад, при безсонні або недосипу, значною мірою зростає ризик прогресування у людей патологій серця і кровоносних судин. Дані досліджень вчені оприлюднили у відомому науковому виданні.

Як вдалося встановити, не тільки недолік сну є причиною прогресування у людей різних вікових груп деяких патологічних станів, таких як ожиріння, проблеми з метаболізмом, гіпертонія (зростання показників артеріального тиску), аритмія (порушення серцевого ритму), інсульт, цукровий діабет. Надлишок сну також не є сприятливим для людини. Але при цьому фахівці досі не можуть назвати те оптимальна кількість сну, яка потрібна дорослому індивіду для здорового способу життя, і яке знизить ризик появи у нього проблем із життєво важливими органами. Але фахівці стверджують, що ризик розвитку хвороб серцево-судинної системи зростає в тому випадку, якщо індивід спить менше семи годин на добу і більше дев’яти годин.

Зараз же експерименти тривають, і метою вчених на цей раз є встановити, чи допомагає проведення лікування безсоння і інших порушень сну знизити ймовірність розвитку у людини проблеми зі здоров’ям. Медичні фахівці відносять порушення режиму сну до хронічних недуг, які прогресують досить повільно. Саме тому людина навіть може і не знати, що у нього розвиваються порушення, які можуть стати причиною прогресування патології життєво важливих органів.