Американські вчені встановили наявність в мозку гена, який відповідає за ожиріння

0
198

Так як ожиріння є однією з найбільших проблем століття, і саме в Америці воно поширене більш за все, американські вчені вже не один рік займаються дослідженнями в даній галузі, щоб знайти нові способи боротьби з такою проблемою. Зараз же була проведена серія експериментів, в ході яких вдалося встановити наявність в клітинах мозку мишей гена, який відповідає за зайву вагу. Його блокування може стати ефективним засобом у боротьбі з ожирінням – саме так вважають дослідники. Дані експерименту були опубліковані у відомому науковому виданні.

Трохи раніше фахівцям вдалося з’ясувати, що жири, які містяться в харчових продуктах (особливо в великій кількості), здатні впливати на активність мозку людини, з-за чого підвищується схильність організму набирати вагу. Але на той момент вченим не вдалося з’ясувати, як саме функціонує цей механізм і як його можна контролювати. Але дослідження тривали. І було висунуто припущення про генетичну причину такого стану. Для підтвердження теорії фахівці розділили лабораторних гризунів на дві групи. У половини з них вони штучним чином блокували ген Pap1, гени іншого ж половини залишили без змін. Протягом певного проміжку часу гризунів годували кормом, в якому була підвищена концентрація жирів. При цьому у групи з пригніченим геном відзначався менший набір ваги у порівнянні з мишами, у яких ген продовжував активно функціонувати.

Вчені припускають, що результати їх експериментів допоможуть у подальшому розробити більш ефективні методики боротьби з ожирінням, які будуть не тільки ефективними, але також і безпечними для людського організму. Дослідження в даному напрямку тривають.