Американські вчені встановили, що людина, яка не висипається, може представляти загрозу для всього соціуму.

0
211

Якщо людина регулярно недосипає, то це завдає шкоди не тільки психічного, але і фізичного здоров’я. Також такий індивід може представляти загрозу для соціуму. До такого висновку прийшли дослідники з Америки. Протягом тривалого проміжку часу ними вивчалося питання – як недосипання може позначатися на людину? Було проведено багато різних експериментів, в ході яких виконувалася ретельна діагностика стану мозку і всього організму в цілому у людини, який недосипає. Зараз же з експериментальною метою був проведений ще один експеримент, в якому взяло участь близько 900 резидентів.

Суть експерименту полягало в тому, що загальну масу учасників американські вчені розділили на дві великі групи. Резиденти, які ввійшли в першу групу, повинні були спати не менше шести годин на добу. Друга ж група добровольців повинна була спати менше зазначеного часу. Через деякий проміжок часу всіх резидентів обстежили на високоточному і потужному томографі, з метою визначити активність їх мозку. Було встановлено, що у деяких людей, які виглядали досить бадьоро і навіть добре себе почували, насправді мозок перебував у стані дрімоти.

Цю особливість фахівці пояснили так: люди, які повноцінно висипаються, спочатку занурюються у фазу дрімоти, і тільки потім вона переходить у фазу сну. Ті ж особи, які сплять значно менше норми, пропускають фази дрімоти і відразу впадають в міцний сон. Все це в результаті приводить до того, що у них в значній мірі знижується реакція і втрачається концентрація. Тому такий індивід небезпечний не тільки для себе, але також і для суспільства, особливо якщо сфера його діяльності вимагає підвищеної уваги (наприклад, водій громадського транспорту).