Американські вчені зясували, що регулярне споживання солодких газованих напоїв значною мірою підвищує ризик розвитку інсульту

0
198

Американські вчені провели експеримент, в ході якого їм вдалося отримати підтвердження того, що регулярне вживання солодкої газованої води підвищує артеріальний тиск і стає причиною розвитку інсульту і інших проблем серцево-судинної системи.

Дані своїх досліджень фахівці вже оприлюднили. Так, ними було проведено експеримент, який тривав півтора року, і в якому прийняло участь 800 резидентів. При цьому перевага віддавалася волонтерам, у яких на момент проведення дослідження в анамнезі були різні захворювання серця і судин, зокрема гіпертонія (підвищення артеріального тиску до критичних показників). Вік резидентів був від 25 років та 79.

Суть експерименту полягала в тому, що протягом усього часу його проведення всім учасникам слід вживати щодня по склянці солодкої газованої води. Також фахівці дуже уважно стежили за тим, як людина харчується, якій їжі і напоїв віддає перевагу. Певний проміжок часу резиденти пили по склянці газованої води, але потім зазначену дозу наполовину знизили, і знову продовжували оцінювати загальний стан здоров’я індивідів. Далі фахівці провели порівняння даних, отриманих в період підвищення і зменшення дозування солодкої газованої води. Було встановлено, що регулярне вживання цього напою є надзвичайно небезпечним для здоров’я, так як після того, як людина його вип’є, у нього підвищуються показники артеріального тиску. В результаті цього зростає ризик розвитку інсульту. Якщо ж індивід буде пити лише половину склянки газованої води, то тоді ризик зменшується на 8%.

Вчені рекомендують всім знизити кількість уживаних газованих напоїв, так як це допоможе не тільки уберегти свій організм від прогресування серцево-судинних патологій, але і від надмірної ваги.