Американські вчені зясували, як кофеїн у великих дозах впливає на організм людини

0
258

Напої, до складу яких входить кофеїн, надзвичайно люблять людьми різних віків. Багато не можуть прокинутися без чашечки кави, інші ж п’ють каву на роботі, щоб постійно відчувати себе в тонусі. Саме з-за того, що люди так захопилися містить кофеїн напоїв, група вчених з Америки запланувала і провела серію експериментів, основною метою яких було уточнити, як на організм людини впливають великі дози цієї речовини. Мається на увазі не одна або дві чашки в день, а від п’яти і більше. Дані проведених досліджень вже доступні широкій громадськості.

Для того щоб з’ясувати вплив підвищених доз кофеїну на організм, були запрошені представниці прекрасної статі у віці від чотирнадцяти до тридцяти п’яти років. Наявність можливих патологічних станів в анамнезі в розрахунок не бралося. Протягом відведеного проміжку часу їм потрібно вживати більше двох чашок кави на добу. Після цього американські фахівці провели кілька тестів, щоб оцінити стан їх організму в цілому, а також окремо взятих органів і систем. Було встановлено, що якщо випивати за день більше п’яти чашок напою, то підвищується ризик відкладення жиру в області живота, що в свою чергу може призвести до порушення функціонування органів, розташованих в черевній порожнині, а також до ранньої смерті індивіда.

Раніше аналогічний експеримент був проведений на лабораторних мишах. Їм щодня вводили в організм ту дозу кофеїну, яка була еквівалентна п’яти чашок напою. В результаті у них зростала кількість внутрішнього жиру, який є дуже небезпечним для організму. Дослідження в цій області продовжуються. У планах учених провести такий же експеримент, щоб з’ясувати, як кофеїн впливає на органи і системи представників чоловічої статі.