Американськими вченими були винайдені хірургічні шви, які повязані з компютером

0
222

У школі інженерів університету Массачусетсу група вчених успішно завершила розробку і вже провела випробування новітніх хірургічних матеріалів. За допомогою електродів і сенсорів, які знаходяться в шовних матеріалах, можна відстежити рівень тиску в крові, температуру тіла пацієнта, а також інші параметри його життєдіяльності. Таким чином, накладені шви будуть виконувати, крім лікувальної функції, діагностичну та профілактичну.

Результати стану здоров’я пацієнта будуть транслюватися в безперервному режимі в реальному часі. Щоб вивести якість витратних матеріалів на новий рівень, ученим довелося «вплести» туди електроди і сенсори, які забезпечують моніторинг. У даний момент інформація про тиск, кількості глюкози, температурі і навіть про схильності до стресу 24 години на добу в режимі онлайн надходить на комп’ютери або мобільні телефони бездротовим способом. В майбутньому при впровадженні такої розробки в медицину працю лікарів значно полегшиться, адже можна буде спостерігати за станом хворого, де б він ні знаходився, і оперативно приймати заходи по усуненню можливих ускладнень.

Перший досвід був проведений на лабораторних гризунах, а люди в ньому участі ще не приймали, і на них «розумні шви» теоретично можуть діяти не так успішно. Незважаючи на це, виходячи з відмінних і перевершують очікування лікарів результатів, використання розумного шва на людях – всього лише питання часу. Про високу вірогідність використання розумних швів на людях пресі заявив один з дослідників Самір Сонкусал. Крім швів, в рамках експериментів вчені застосовували ще одну революційну розробку – «розумний бинт», що має аналогічні властивості.

За матеріалами: oane.ws