Американцями поставлена під сумнів користь кальцію і вітаміну D

0
216

Результати недавніх досліджень, проведених американськими експертами, вказують на те, що літнім жінкам, яким уникнути ризику переломів призначаються вітамін D і кальцій у вигляді відповідних добавок, слід відмовитись від їх прийому. Справа в тому, що експерти прийшли до висновку про те, що їх ефективність – питання досить спірне, що, зважаючи сформованих раніше переконань, спричинило за собою масу суперечок.

Як коментує член групи експертів, які стали на бік неефективності зазначених елементів, Джессіка Герцштейн, і вітамін D і кальцій для здоров’я, як і для загального стану кісток, безсумнівно, важливими. Дослідження, про яке йде мова, було орієнтоване, насамперед, на визначення дієвості добавок, в які вони включені, а також на те, чи справді вони здатні запобігати переломам у тому випадку, якщо прийом проводиться їх як доповнення до їжі.

Деякі дані вказують на те, що близько півтора мільйонів американців щорічно страждають отриманих внаслідок крихкості кісток переломів. При цьому понад половини з них – жінки, чий вік складає більше 50 років. Відповідно, цей момент викликає серйозну стурбованість фахівців, адже переломи призводять до хронічного болю, а то й до інвалідності, при цьому в значній мірі зростає і ризик передчасної смерті. Щоденний прийом кальцію в обсязі тисячі міліграмів, а також вітаміну D в обсязі чотирьох сотень міжнародних одиниць ситуації не змінює, більш того, це лише провокує ризик розвитку згодом каменів у нирках.

Таким чином, експерти вказують на те, що доказів того, що збільшення дозування кальцію і вітаміну D, просто немає, а от безпека їх вживання більш ніж сумнівна в даному ракурсі розгляду проблеми. З цієї причини експерт Джессіка Герцштейн настійно рекомендує консультуватися щодо їх прийому з лікуючим лікарем.

Паралельно з цим експерти радять жінкам старше 65 років, рівним рахунком, як і молодим жінкам, схильним високому ризику переломів, систематично проходити відповідні обстеження, які дозволяють виявити можливе ослаблення у них кісток. Крім цього вони також рекомендують літнім людям з дефіцитом вітаміну D вживати добавки, які зміцнюють м’язи, а також покращують рівновагу. Відзначимо, що в дослідженнях, які проводилися раніше, було доведено, що вітамін D є ефективним щодо запобігання серцевих захворювань, слабоумства і раку.