Англійські вчені встановили цікавий факт – у кожного десятого малюка є вроджений імунітет до Сніду

0
208

Учені з Великобританії зробили неймовірне заяву – кожен десятий дитина має вроджений імунітет проти цієї чуми нашого століття – Сніду. До цього висновку фахівці прийшли після того, як провели серію експериментів в Південно-Африканській Республіці. Дані досліджень вже опубліковані у відомому науковому виданні.

Суть проведених досліджень полягала в тому, що потрібно взяти кілька зразків крові у дітей, які проживають у зазначеній вище галузі, і детально вивчити їх у лабораторних умовах. В експерименті взяло участь 170 ВІЛ-інфікованих резидентів. Вік дітей при цьому значення для експерименту не мав. Проведені аналізи дали вченим можливість встановити, що вони не є хворими на Снід. І це при тому, що раніше ніхто з них не отримував специфічного лікування від цього захворювання, а також не був вакцинований. У кровоносному руслі дітей, які стали безпосередніми учасниками досліджень, було виявлено досить велику кількість антитіл, які активно пригнічували життєдіяльність небезпечного вірусу, тим самим захищаючи їх від розвитку Сніду.

Вчений, який брав участь у проведенні досліджень, висунув теорію про те, що у малюків не виявляються характерні симптоми Сніду з тієї причини, що хоч в організмі і є ВІЛ-інфекція, але імунна система на неї ніяк не реагує (при звичайному ж протягом вона бореться з патогенним мікроорганізмом). В результаті цього лімфоцити в тілі людини не гинуть, як це зазвичай спостерігається. З-за цього імунна система індивіда зберігається в нормі, а не знищується. Вчені припускають, що таку специфічну захист має близько 10% дітей різного віку. Але от дорослі люди, на жаль, не мають такої здатності. Дослідження в цій області продовжуються.