Антибіотики, що приймаються перед кесаревим розтином, небезпечні для дітей

0
189

Контакт з групою медикаментозних препаратів, які відносяться до антибіотиків, може стати причиною розвитку проблем з імунною системою дитини. До таких висновків прийшли вчені після проведення декількох досліджень. Відзначається, що особливий ризик спостерігається тоді, коли прийом антибіотиків здійснюється перед кесаревим розтином. Слід зазначити, що препарат дають навмисно для того, щоб запобігти розвитку стрептококової інфекції в ході проведення операції.

Для того щоб підтвердити теоретичні припущення, вчені провели кілька практичних експериментів. В якості піддослідних, як і в більшості випадків, виступали миші.

Антибіотики, які вводилися мышатам, знищували важливі бактерії в шлунково-кишковому тракті, тим самим порушуючи весь обмінний процес в організмі. Навіть нетривале за часом таке порушення суттєво підвищувало ризик розвитку пневмонії і навіть призводило до летального результату. Слід зазначити, що відновити порушений бактеріальний баланс не завжди вдавалося.

На думку вчених, саме цей фактор пояснює, чому у здорових батьків народжується дитина з астмою, проблемами з легенями і так далі. Слід зазначити, що дослідження стосувалися тільки тих випадків, коли антибіотик брали безпосередньо перед кесаревим розтином. Безумовно – препарат вбиває шкідливі бактерії, але разом з тим, він знищує і корисні організми. Однак, на даний момент, виключити цю процедуру перед початком пологової діяльності, не можна, так як це загрожує серйозними наслідками. Тому науковці проводитимуть дослідження і далі в цьому напрямку, для того, щоб знайти більш безпечну альтернативу і повністю виключити ризик розвитку таких патологічних процесів у дитячому організмі.