Антидепресанти зменшують кількість кальцію в крові

0
223

Група вчених з штату Арізони з’ясувала, що медикаментозні засоби, які відносяться до групи антидепресантів, зменшують кількість кальцію в крові. Проте відзначається і те, що такі негативні фактори спостерігаються тільки в тому випадку, якщо зловживати даним препаратом, тобто вживати його частіше двох разів у рік.

Для того щоб підтвердити теоретичні дані вчені провели кілька практичних досліджень. Було вивчено понад 100 історій хвороб людей, які приймали дані медикаментозні препарати частіше двох разів у рік. Так, було з’ясовано, що саме такі пацієнти найчастіше потрапляли до лікарні з переломами верхніх або нижніх кінцівок. Вивчивши склад антидепресантів, вчені встановили, що такі наслідки зумовлені речовинами, які «вимивають» кальцій з крові. Таким чином, в ході лікування психологічних порушень, завдається шкода фізичному здоров’ю – дефіцит кальцію в крові загрожує серйозними ускладненнями.

Якщо виключити прийом таких медикаментозних препаратів не можна, то краще приймати їх у комплексі з вітамінами і мінералами. Таким чином, дія речовини, яка руйнує тканину кісток, буде нейтралізовано. Крім цього, вітамінний комплекс буде відновлювати захисні функції організму і, загалом, благотворно позначатися на самопочутті. Отже, потреба в антидепресантах просто відпаде.

Клініцисти відзначають, що прийом таких препаратів, загалом, негативно позначається на здоров’ї. Його часте застосування може спровокувати розвиток інших патологічних процесів і звикання. Тому приймати їх потрібно тільки в крайніх випадках та виключно за приписом лікаря. Ідеально було б зовсім виключити прийом таких препаратів.