Антиретровірусні препарати небезпечні для мозку

0
198

Група науковців з Пенсільванії стверджує, що препарати, які використовують для терапії ВІЛ, можуть справляти вкрай негативний вплив на мозок людини. За результатами досліджень, такі медикаментозні речовини призводять до сплутаності свідомості, погіршення пам’яті і нападів агресії. Також вчені припускають, що це далеко не всі проблеми, які можуть виникнути в плані психологічного здоров’я людей, які приймають такі препарати понад півроку.

Практичне дослідження показало, що інгібітори протеази, які є основою препаратів проти ВІЛ, провокують розвиток бета-амилоидного білка, який має пряме відношення до деменції. Наслідком прийому таких речовин стало підвищення ферменту, який розщеплював білок амілоїду.

Найбільш часто використовують такі препарати, як Ритонавір і Саквінавір. Саме за допомогою цих медикаментозних засобів смертність людей з таким діагнозом зменшилася на 50%. Проте вчені встановили, що в цих препаратів є досить серйозний побічний ефект, так як вони чинять негативний вплив на нервову систему людини.

Незважаючи на те, що у даних препаратів виявлено таку побічну дію, широкого застосування їх прибирати, у всякому разі, поки що, не будуть. Обумовлено це тим, що аналогів їм немає, а для людей, хворих на ВІЛ, вони життєво необхідні. Наукові роботи в даному напрямку ще будуть вестися. Тепер ученим належить встановити точний алгоритм негативного впливу препаратів і винайти блокатори даного побічного ефекту.

Крім цього, вчені настійно рекомендують вживати всі заходи профілактики цієї недуги. На жаль, на даний момент, в світі не існує ліків, які б повністю усувало ВІЛ.