Апельсиновий сік знижує ризики розвитку переломів

0
184

Нове дослідження англійських вчених показало, що апельсиновий сік володіє корисною властивістю, а саме знижує ймовірність виникнення переломів практично в 2 рази. Це обумовлюється тим, що такий напій може зміцнити кісткову систему.

В рамках наукового дослідження, в якому брало участь більше 10 тисяч добровольців, було встановлено, що ті люди, які регулярно приймали всередину апельсиновий сік, дуже рідко стикалися з переломами. Передбачається, що такий позитивний ефект спостерігається із-за присутності в такому пиття великої кількості вітаміну С.

Подібна речовина має стимулюючий властивість, зокрема, активує процес росту молодих кісткових клітин, які носять назву остеобласти, а вони, в кінцевому рахунку, трансформуються в дорослі клітини кісткової тканини.

Подібне відкриття особливо актуально для осіб похилого віку, а також для всіх пацієнтів, які страждають від остеопорозу та інших захворювань кісткової тканини. Також наголошується, що вітамін С міститься в соку ківі, томатів, полуниці і брокколі, але в таких напоях його концентрація набагато менше.

Вчені вказують на те, що кожні 50 мл апельсинового соку, а це чверть склянки, знижує ймовірність переломів на 5%. Це означає, що 1 склянка такого пиття зменшує шанси на 20%, а 2 склянки – на 40%. При цьому наголошується, що добова норма вітаміну С для дорослих осіб не повинна бути нижче 40 міліграм.

Тим не менш, фахівці рекомендують випивати свіжовичавлений сік, приготований в домашніх умовах, а не пакетований розбавлений напій, який продається в магазинах. Також дуже важливо пам’ятати, що щоденне надходження вітаміну С має супроводжуватися прийомом їжі – це допоможе йому затриматися в організмі, оскільки він не зберігає цю речовину.