Апное сну залежить від ступеня запалення організму

0
199

Зовсім недавно фахівцями з Пенсільванського університету було зроблено несподіване відкриття – синдром сонного апное призводить до формування запального процесу, а навпаки – апное являє собою відповідь організму на розвиток запалення. Така інформація дає можливість не тільки розробити нові способи терапії подібного недуги, але і в значній мірі поліпшити його прогнози.

Сонне апное – є порушенням сну, для якого характерно періодичне зупинка ротоносового дихання, що відбувається на тлі такого процесу, як обструкція верхніх дихальних шляхів. Даний розлад діагностується приблизно у кожного п’ятого представника чоловічої статі та у 9% жінок.

Варто зазначити, що найбільш вірогідним фактором ризику формування подібного розладу виступає скупчення великої кількості підшкірного жиру в області живота. Крім цього, така причина провокує появу запальних процесів.

Прийнято вважати, що запалення – це відповідь організму на зниження вмісту кисню в крові із-за зупинки дихання під час сну. Незважаючи на те, що цей взаємозв’язок має місце бути, науковий експеримент показав – зниження запалення, наприклад, за допомогою прийому НПЗП, призводить до того, що захворювання протікає менш важче.

Зрозуміти це вченим вдалося шляхом проведення дослідження, в якому брало участь 50 пацієнтів. Всім учасникам було поставлено діагноз «синдром обструктивного апное сну». Експеримент здійснювався в 2 етапи – під час першого випробовувані пройшли повне обстеження, коли їм було в середньому 10 років. Другий етап був реалізований через 8 років. У людей контролювали протягом сну і вивчили дані лабораторних досліджень біологічних рідин.

За твердженнями дослідників – новітні дані можуть допомогти змінити тактику терапії подібного синдрому, що поліпшить прогноз захворювання, як у дорослих, так і у дітей. Варто відзначити, що в даний час лікування включає в себе застосування сипап-апаратів.