Арахіс може запобігти серцево-судинні захворювання

0
186

Група дослідників з Пенсільванії встановила, що щоденне вживання певної кількості арахісу допоможе запобігти розвитку серцево-судинних патологій. Крім цього, вчені говорять про те, що таке доповнення до раціону допоможе «відсунути» настання глибокої старості. Проте вживання цього продукту має бути дозованим, з урахуванням індивідуальних потреб організму.

Для того щоб підтвердити теоретичне припущення вчені провели кілька практичних досліджень. Була набрана група добровольців з 15 чоловіків різної вікової категорії. Слід зазначити, що всі учасники мали надлишкову вагу, однак по всім іншим медичним показникам їх можна було вважати цілком здоровими.

В рамках дослідження чоловікам було запропоновано щодня свій обід доповнювати трьома унціями арахісу. Одна унція приблизно дорівнює 28 грамам. Друга група, яка була контрольною, харчувалася точно так само, проте доповнення у вигляді арахісу не мала.

У всіх учасників проводився забір крові з періодичністю в півгодини, годину і дві години. Крім цього, для того щоб контролювати стан кровоносної системи, здійснювалася УЗД діагностика.

Так, за результатами досліджень було встановлено, що рівень розчинених в крові жирів у групи, яка вживала арахіс, істотно знизився. В середньому цей показник став менше на 32%. У контрольної групи, раціон якої не доповнювався такими продуктами, типових змін зафіксовано не було.

Слід відзначити, що дослідження в цій області ще триватимуть. Вчені хочуть встановити, яким буде ефект, якщо в раціон додавати інші види горіхів і чи позначається це на роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Адже при деяких гастроентерологічних патологій даний продукт зовсім вживати суворо заборонено.