Аспірин – ліки від раку шкіри

0
250

12-річне дослідження вчених з Медичної школи, що діє в Пало-Альто при Стенфордському університеті, а точніше його результати нарешті стали надбанням громадськості. Так, за підсумками його завершення було виявлено, що жінки, які брали більшу кількість таблеток аспірину, в меншій мірі були схильні до виникнення меланоми.

Саме така інформація з’явилася на сторінках видання, що випускається Американським онкосообществом. Дещо раніше колеги з Данії також проводили дослідження щодо дії аспірину, а також деяких нестероїдних знеболюючих препаратів. На підставі отриманих результатів цих досліджень стало відомо, що прийом цих препаратів до 20% знижує ризик появи раку шкіри у вигляді базально-клітинної карциноми. Зараз же команда вчених на чолі з Джин Тан отримала можливість переконатися в тому, наскільки ефективний аспірин при іншому захворюванні шкіри, тобто, при меланомі. Фахівцями враховувалися при цьому і інші фактори, що провокують розвиток раку шкіри – зокрема це використання сонцезахисних засобів, солярію.

Вчені з’ясували, що саме частий прийом аспірину забезпечує захист перед меланому. У тих жінок, які його приймали, схильність до захворюваності склав на 21% нижче в порівнянні жінками, які не брали даний медпрепарат. На підставі аналізу показників за станом здоров’я пацієнток, які використовували аспірин в регулярному порядку протягом п’яти років і більше, стало ясно, що різниця ще більш істотна в показниках – тут ризик захворюваності на меланому становив на 30% менше.

Дослідженню піддалися білошкірі жінки у віці 50-79 років, при цьому загальна чисельність взяли в ньому участь пацієнток склала близько 60 тисяч. Усім їм необхідно було відповісти на питання стосовно прийнятих ними медикаментів, виду діяльності, особливостей харчового раціону.

Як вважають учені, такий антираковий ефект популярного у вживанні аспірину пояснюється особливостями його протизапальних властивостей. Як зазначає доктор Тан, вживання інших знеболюючих ніяким чином на зниження ризику утворення меланоми не відбилося. Між тим, дослідники також не поспішають і давати рекомендації до профілактичного прийому аспірину – для обґрунтування такого твердження, необхідно провести ще ряд клінічних досліджень.