Аспірин шкодить здоровю дитини

0
214

Згідно з останніми дослідженнями вчених Копенгагенського університету, вагітні жінки, які приймають аспірин, піддають ризику здоров’я своєї дитини. Вчені встановили, що даний препарат призводить до підвищення ймовірності розвитку дитячого церебрального паралічу в 2,5 рази. Крім цього, вживання інших болезаспокійливих препаратів також може спровокувати розвиток патології.

Такі висновки вчені зробили, проаналізувавши медичні дані більше 180 000 жінок та дітей, народжених ними. Так, було встановлено, що близько 5000 жінок на другому і третьому триместрі приймали аспірин, ще близько 5000 матерів вживали ібупрофен і близько 9000 часто приймали парацетамол. Порушення в тканинах мозку, хоча для цього не було інших факторів, були діагностовані у 380 дітей.

Підбивши підсумки, вчені прийшли до висновку, що вживання препаратів з парацетамолом (як основного компонента) підвищує ризик розвитку дитячого церебрального паралічу двосторонньої форми на 30%, а ДЦП односторонньої форми на 50%. При цьому уточнюється, що найбільшу небезпеку для дитини представляє прийом медикаментів на середині терміну вагітності.

Точні причини, які призводять до такого патологічного процесу, вчені ще не встановили. Але, на цей рахунок вже є кілька припущень. Найбільш ймовірно, на думку вчених, які проводили дослідження, те, що компоненти препарату змінюють гормональний фон вагітної жінки, що і призводить до порушення розвитку головного мозку плоду.

Клініцисти настійно рекомендують не зловживати препаратами в період виношування дитини і годування груддю. В більшості випадків їх можна замінити засобами народної медицини, проте і такі лікувальні заходи слід погоджувати з лікарем. Тому профілактика захворювань під час вагітності це найбільш раціональне рішення.