Аутизм виникає в результаті імунної відповіді на вірусну інфекцію під час вагітності?

0
215

Нове дослідження, опубліковане у виданні «Наука», демонструє зв’язок між імунною відповіддю матері на вірусну загрозу і аутистичними рисами характеру у потомства мишей.

Незважаючи на перше опис розладів аутистичного спектру (РАС) у 1943 році, недуга залишається загадковим. Він вражає приблизно 1 з 68 американських дітей, але точні механізми виникнення невідомі.

Нове дослідження, по-новому взглянуло на імунну відповідь, воно виявило підрозділ імунних клітин, які з’являються, щоб викликати певні дії, пов’язані з аутизмом.

Доктор Ден Літтман і його команда дослідників з Нью-Йоркського університету Лангоне, Массачусетського технологічного інституту, Університету штату Массачусетс і Університету Колорадо зосередили свої погляди на специфічному імунній відповіді, який має справу з вірусними загарбниками.

Молекула, яка формує основу для цього дослідження, є одним з видів Т-хелперів і називається Th17. Цей воїн імунної системи виробляє в дію діапазон цитокінів, одним з яких є інтерлейкін 17а (IL-17A).

Т-хелпери є основними гравцями в імунному оркестрі; вони випускають цитокіни, які посилюють імунну реакцію в разі необхідності і допомагають придушити або регулювати його, щоб запобігти гіперактивність. У моменти помилок, вони також сприяють розвитку аутоімунних захворювань, коли захисні сили організму спрямовуються всередину.

Th17, зокрема, можуть бути пов’язані з розсіяний склероз, ревматоїдний артрит та псоріаз. І, можливо, зараз з аутизм.

Щоб перевірити роль Th17 і IL-17A, команда спрацьовує їх виробництво, імітуючи вірусну інвазію у вагітних мишей.

Потім вони контролювали немовлят мишей і оцінювали поведінкові відхилення. У кінцевому рахунку, вони виявили, що в результаті дослідження потомство показало риси аутизму.

Дослідники відзначили, що мишенята не могли відрізнити інших мишенят від іграшкових. До того ж у потомства було помітно різницю в вокалізації.

На розтині, вчені виявили, що IL-17A позначився на розвитку мозку мишенят. Деякі ділянки кори, відповідальні за прийняття почуттів і звуків були дезорганізовані, що властиво для аутизму.

На іншому етапі дослідження, команда блокувала виробництво IL-17A, в результаті чого мишенята були поведінково нормальними.

Це докази того, що IL-17A відіграє велику роль, але потрібні дослідження, для з’ясування точних механізмів.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com