Багата калієм дієта може захистити нирки хворих на діабет

0
227

Діабет є серйозною проблемою. Центр по контролю і профілактиці захворювань (CDC) оцінює кількість хворих на діабет у 29,1 млн. серед населення США. CDC прогнозує, що це число подвоїться або потроїться протягом найближчих десятиліть. Якщо прогноз вірний, то кожен п’ятий американець буде хворіти на діабет до 2050 року.

Ожиріння, як відомо, є основним фактором ризику. Триває пошук оптимальних дієт, які допоможуть коригувати цей стан. Нинішні дієти спрямовані на зменшення калорійності і зниження вмісту вуглеводів у них. Лікарі рекомендують добре збалансовану дієту з мінімальною кількістю повіреної солі.

Цукровий діабет 2 типу значно збільшує шанси летального результату від кінцевої стадії ниркової невропатії (ESRD) і пов’язаних з діабетом серцево-судинних захворювань (CVD). Гіперглікемія (надлишок глюкози в крові), гіпертонія та дисліпідемія (надлишок жирів в крові) є добре відомими факторами ризику для розвитку як ESRD, так і CVD.

У загальній популяції, калій використовується в якості засобу для попередження гіпертонії та інсульту. Однак його вплив на організм при діабеті залишається до кінця невивченою. Калій є важливим мінералом, що бере участь у нормальному функціонуванні всіх клітин, тканин і органів тіла. Він допомагає проводити нервові імпульси, що регулюють ритми серця. Він також відіграє роль у підтримці здоров’я кісток та балансу рідини в організмі. Однією з багатьох ролей нирки є підтримка калію на потрібному рівні.

Дослідження доктора Аракі, опубліковане у виданні «Клінічний Журнал Американського Товариства Нефрології», стверджує, що дієти, багаті калієм можуть допомогти захистити серце і нирки при цукровому діабеті 2 типу.

У дослідження були залучені 623 хворих на діабет 2 типу. Вони не використовували сечогінних засобів і не виявляли ознак CVD. Пацієнти були зараховані в період між 1996 і 2003 роками. Тривалість спостереження склала 11 років. Рівень калію вимірювали в сечі.

Результати показали, що більш високі рівні калію в сечі учасників вказали більш низький ризик ниркової дисфункції та серцево-судинних захворювань. Екскреція натрію ж не показала жодної залежності. Проводяться подальші дослідження.

Докази цього дослідження не є остаточними. Для більшої достовірності потрібне проведення додаткових експериментів.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com