Бактерії допоможуть перемогти рак мозку

0
262

Онкологічне ураження головного мозку є однією з рідкісних різновидів раку, але, незважаючи на це, така патологія вважається найнебезпечнішою. Співробітники дослідницького Університету Дьюка під час своїх експериментів досягли того, що за допомогою такого мікроорганізму, як Salmonella typhimurium повністю була усунена глиобластома.

Така різновид раку головного мозку – найбільш агресивна. При її діагностуванні середня виживаність людей становить не більше півтора років. Лише десятої частини з усієї кількості пацієнтів вдається прожити п’ять років.

Складність ліквідації гліобластоми полягає в тому, що лікарських речовин необхідно проникнути крізь гематоенцефалічний бар’єр, а за допомогою лікарського втручання повністю видалити подібне злоякісне новоутворення вкрай проблематично. Ці фактори обумовлюються специфічної локалізацією освіти.

У своїх дослідженнях вчені використовували тільки знешкоджені мікроорганізми Salmonella typhimurium з недоліком такої речовини, як пурин, який є життєво важливим. Бактерії починали шукати цей фермент, завдяки чому досягали онкологічну пухлина, в якій його багато. Потім живі бактерії вбивають новоутворення, після чого використовують залишки ракових клітин в якості джерела поживних речовин.

Таких результатів вдалося досягти завдяки модифікації подібних бактерій, спрямованої на те, щоб вони почали виділяти azurin і р53. Саме такі з’єднання змушують мікроорганізми вбивати хвороботворні клітини, що призводить до самознищення пухлини.

Новітню методику терапії вже випробували на дрібних гризунах з важкою формою гліобластоми. Більше 20% щурів прожили сто діб, що відповідає десяти років людського життя. У тварин спостерігалася тривала ремісія недуги.