Безсоння і астма взаємоповязані

0
259

Вчені встановили, що у людей, які страждають від астми, найчастіше спостерігається порушення режиму сну. Дослідження проводила група науковців з Піттсбурга.

На думку науковців, безсоння заважає контролювати хворим напади астми, що, в свою чергу, може стати причиною розвитку інших захворювань.

У практичній частині роботи було проведено декілька досліджень – учені проаналізували спосіб життя і стан здоров’я в цілому у людей, які страждають від астми. Слід зазначити, що етіологія захворювання не приймалася до уваги. Так, було встановлено, що у 37% хворих на цю недугу зустрічається безсоння. Але і це далеко не все. Результати медичного обстеження показали, що такі люди мають супутні проблеми з легенями, з обміном речовин і роботою ШЛУНКОВО-кишкового тракту в цілому. Як наслідок цього, у 20% диагностировалось ожиріння.

Для порівняння, люди, які не страждали від безсоння і спали оптимальна кількість годин на добу, не мали таких проблем зі здоров’ям і були більш успішними, що стосується соціального положення. Крім цього, вчені відзначили, що люди з астмою і безсонням частіше зверталися за медичною допомогою, мають симптоми депресії і тривожного розладу.

На даний момент учені не можуть точно сказати, чи є це причинно-наслідковим зв’язком, тому роботи в даному напрямку ще ведуться. Однак медики зазначають, що порушення режиму сну при такому захворюванні однозначно буде негативно позначатися на здоров’ї. Слід зазначити, що таке твердження справедливе не тільки для астми, але і для інших захворювань. Людина, яка не відпочиває оптимальне для організму кількість годин на добу, рано чи пізно зіткнеться з проблемами в плані як фізичного, так і психологічного здоров’я.