Безсоння збільшує ризик розвитку інсульту і хвороб серця

0
201

До такого висновку прийшли вчені з Китайського медичного університету, проаналізувавши дані, отримані з 15 проведених раніше досліджень. Згідно з цими показниками, люди, які страждали від порушень сну на 27% більше схильні до серцево-судинних патологій.

Слід зазначити, що це одне з наймасштабніших досліджень в історії Китайського медичного університету, так як дані збиралися з добровольців, спостереження за якими тривало від 3 до 30 років. У загальній складності, в практичній частині досліджень прийнято участь більше 160 000 чоловік.

В ході вивчення даних, вчені зареєстрували більше 11 000 випадків розвитку серцево-судинних патологій. Зазначається, що попереднє медичне обстеження не виявило яких-небудь етіологічних факторів для розвитку такого роду захворювань і самі пацієнти скарг не висловлювали.

Так, було встановлено, що труднощі з засипанням збільшували ризик розвитку інсульту і інших серцево-судинних патологій на 27%. Часті пробудження вночі, без видимої на те причини підвищували ризик розвитку проблем з серцем і судинами на 11%, а проблеми з подальшим засипанням на 18%. Крім цього, кілька погіршувався якість життя людей і їх ефективність у роботі. Таким чином, зв’язок між якістю сну і розвитком недуг в області серцево-судинної системи, була точно встановлена.

Наголошується, що дослідження в цій галузі ще будуть тривати, так як на цей момент учені не встановили зв’язок між цими двома процесами. Можливо, такий стан речей обумовлено зайвим навантаженням на нервову систему. Зазначається і те, що у жінок ймовірність розвитку інсульту при поганій якості сну була вище, ніж у чоловіків, однак ці дані статистично не особливо відрізнялися.