Біле вино може спровокувати рак шкіри

0
90

Само собою зрозуміло, що якщо вживати цей алкогольний напій в допустимих заходи, то етіологією онкологічного захворювання воно виступати не буде. А ось зловживання білим вином збільшує ризик розвитку меланоми (раку шкіри) на 14,5%. Дані підтверджені практичними дослідженнями.

На даний момент, згідно з офіційною статистикою, близько 4% від усіх випадків розвитку раку пов’язано саме з надмірним споживанням алкоголю. Раніше було встановлено, що алкоголь може спровокувати рак ШЛУНКОВО-кишкового тракту, печінки, грудних залоз. Обумовлено це тим, що етанол, який є в будь-якому спиртному напої, осідає в печінці, де починається процес окислення, аж до розпаду на ацетальдегід. Саме цей фермент пошкоджує структуру ДНК і запобігає відновлення фрагментів. Як наслідок цього процесу починається розвиток патологічних процесів, в тому числі і онкології.

Дослідники проаналізували анамнез і спосіб життя за 18 років більше 20 000 пацієнтів. Крім медичного обстеження, періодично проводилися опитування, в яких добровольці відповідали на питання щодо споживання алкоголю. Так, було встановлено, що у тих людей, які зловживали білим вином, ризик розвитку раку шкіри зріс на 14%.

Келих білого вина щодня збільшує ризик розвитку онкологічного захворювання на 13%. Слід зазначити і те, що інші види алкогольних напоїв, більш міцних, такого ефекту не виробляють. Навпаки – червоне вино, якщо його вживати в міру, є добрим профілактичним засобом проти раку.

Чим зумовлене таке вплив білого вина на організм людини, вчені поки не встановили. Однак передбачається, що причиною можуть стати всі ті ж ацетальдегід. Справа в тому, що біле вино не так багата на антиоксиданти, як інші види алкоголю, що і може стати причиною розвитку такого злоякісного процесу.