Білки людської імунної системи допомагають позбутися від хламідіозу

0
228

Російські дослідники з МФТІ днями довели, як важливі білки людського імунітету у боротьбі з таким венеричним захворюванням, як хламідіоз. Вони повідомляють, що результати дослідження можуть далі використовуватись як основа для розробки дієвого ліки, спрямованого на усунення проявів захворювання. Нагадаємо, хламідіоз викликається паразитарними бактеріями. Хворобою у світі щорічно заражається 100 мільйонів чоловік, причому переважно статевим шляхом.

Вченими в якості препарату були запропоновані певні білки імунітету людини, які здатні ідентифікувати клітинні стінки ряду клітин. Вони приєднуються до мікробів і зламують їх комплекс обміну речовин, що сприяє їх загибелі. Білки були додані сукупність клітин людини, а пізніше їх заразили хламідіями. Через дві доби вчені оцінили результат. Виявилося, що білки, які «впізнають» пептидоглікан, здатні придушити розмноження хламідій: у зразках, де вони були присутні, дослідники виявили в 10 разів менше білків. Ефект боротьби з хламідіями був досягнутий при двадцятикратному збільшенні вмісту білка, що, за словами вчених, буде прискорювати розробку ліки проти хвороби, а в майбутньому дозволить її повністю побороти.

Крім цього, дослідники заявили, що експресія хламідій змінюється в залежності від використання тих або інших видів білка і їх кількості. Контрольний зразок показав, що експресія геному залишилася на попередньому рівні. Інші зразки з білком, який був введений через годину і через 3 доби, показали, що експресія генів почала різко зростати, що може бути зумовлене несприятливими умовами зовнішнього середовища.

За матеріалами: tass.ru