Білок допомагає раковим клітинам прокладати шлях для міграції

0
206

Метастази розвиваються тоді, коли ракові клітини залишають вихідну пухлину і поширюються на інші частини тіла, і вони відповідають за 90% випадків смерті від раку. Будь-яке дослідження, яке проливає світло на це, наближає нас до спасіння мільйонів життів.

Тепер, нове дослідження раку у мишей показує, як мігруючі ракові клітини роблять свої перші кроки в метастазуванні.

Дослідження показує як пухлинні клітини, які мають певну версію білка Мена (інвазивна форма називається MenaINV), який здатний перебудувати середу ракової клітини для того, щоб забезпечити проходження неопластичних клітин в кровоносні судини і поширитися по всьому тілу.

В журналі Cancer Discovery, дослідники з Інституту інтегративних Досліджень Раку в Массачусетському технологічному інституті показують, що рак молочної залози у пацієнтів з більш високим рівнем MenaINV більш летальний.

Старший автор Френк Гертлер, професор біології, говорить, що якщо вони зможуть знайти спосіб блокувати MenaINV, можливо, вони змогли б зупинити метастазування.

Попередні дослідження вже показали, що структура білка називається фібронектин, він утворює частина позаклітинного матриксу або будівельних лісів, який підтримує клітини, виявляється в особливо високих концентраціях по краях пухлин і поблизу кровоносних судин.

Для того щоб бути в змозі досягти кровоносних судин, ракові клітини переміщуються уздовж градієнта концентрації фібронектину – від низької до високої концентрації. Проте щоб мати «зчеплення» вздовж цього градієнта, самим клітинам потрібен спосіб «захоплення». Саме тут і потрібен білок MenaINV.

Доктор Оудін і його колеги виявили, що у мишей, чиї клітини мали інвазійний вид білка Мена, були в стані краще слідувати градієнту фібронектину і подорожувати вздовж колагенових шляхів у напрямку кровоносних судин.

Також дослідники виявили, що більш високі рівні MenaINV і фібронектину пов’язані з метастазуванням і ранньою смертю. Такого зв’язку не було знайдено в зразках з високим рівнем нормальної білка Мена.

В попередній роботі, команда вже виробила антитіла, які можуть виявити нормальний та інвазивний білок Мена. Вони зараз готуються протестувати їх на зразках біопсії у пацієнтів.

Тест, заснований на цих антитіл, зможе визначити ймовірність поширення пухлини. Дослідження відкриває розробку препаратів, які зможуть зупинити метастазування.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com