Білок рослинного походження впливає на менопаузу

0
95

Якщо протягом тривалого часу представниці жіночої статі будуть вживати білки рослинного походження, то це може дати позитивний ефект. Мова йде про попередження настання ранньої менопаузи. Саме таке відкриття зробили фахівці з галузі епідеміології з Університету Массачусетсу.

Під станом ранньої менопаузи клініцисти розуміють порушення функціонування або повне припинення нормальної роботи яєчників у жінок, які не досягли 45 років. За загальними даними від такого розладу страждає більше 10% представниць слабкої статі. Більше того, крім ранньої менопаузи жінки піддаються формування серцево-судинних патологій, остеопорозу і різних когнітивних порушень.

Нове дослідження було спрямоване на те, щоб спробувати відстрочити передчасне репродуктивне старіння за допомогою щадного раціону. Для цього вченим знадобилося проаналізувати дані іншого наукового дослідження, яке проводилося в 1989 році, тоді в ньому брало участь більше 115 тисяч жінок у віковій категорії від 25 до 42 років.

Тоді всі учасниці в обов’язковому порядку надавали інформацію щодо того, в яких обсягах і що саме вони вживали в їжу за добу. Дослідження дали можливість відзначити, що ті жінки, у щоденному меню яких рослинні білки займали мінімум 6.5%, ймовірність настання ранньої менопаузи була на 16% нижче, порівняно з тими, хто щодня з’їдав менше 4% білків рослинного походження.

Це означає, що якщо жінка в день вживає 2 тисячі кілокалорій, то в добу необхідно з’їдати не менше 33 грам рослинних білків. До таких продуктів варто віднести макаронні вироби, сир тофу, продукти з сої, вівсяні пластівці і горіхи. У той же час фахівці відзначають, що якщо денний раціон буде включати в себе більше 9% рослинного білка, то це небезпечно для здоров’я.