Білок рослинного походження впливає на менопаузу

0
218

Якщо протягом тривалого часу представниці жіночої статі будуть вживати білки рослинного походження, то це може дати позитивний ефект. Мова йде про попередження настання ранньої менопаузи. Саме таке відкриття зробили фахівці з галузі епідеміології з Університету Массачусетсу.

Під станом ранньої менопаузи клініцисти розуміють порушення функціонування або повне припинення нормальної роботи яєчників у жінок, які не досягли 45 років. За загальними даними від такого розладу страждає більше 10% представниць слабкої статі. Більше того, крім ранньої менопаузи жінки піддаються формування серцево-судинних патологій, остеопорозу і різних когнітивних порушень.

Нове дослідження було спрямоване на те, щоб спробувати відстрочити передчасне репродуктивне старіння за допомогою щадного раціону. Для цього вченим знадобилося проаналізувати дані іншого наукового дослідження, яке проводилося в 1989 році, тоді в ньому брало участь більше 115 тисяч жінок у віковій категорії від 25 до 42 років.

Тоді всі учасниці в обов’язковому порядку надавали інформацію щодо того, в яких обсягах і що саме вони вживали в їжу за добу. Дослідження дали можливість відзначити, що ті жінки, у щоденному меню яких рослинні білки займали мінімум 6.5%, ймовірність настання ранньої менопаузи була на 16% нижче, порівняно з тими, хто щодня з’їдав менше 4% білків рослинного походження.

Це означає, що якщо жінка в день вживає 2 тисячі кілокалорій, то в добу необхідно з’їдати не менше 33 грам рослинних білків. До таких продуктів варто віднести макаронні вироби, сир тофу, продукти з сої, вівсяні пластівці і горіхи. У той же час фахівці відзначають, що якщо денний раціон буде включати в себе більше 9% рослинного білка, то це небезпечно для здоров’я.