Біонічний кінчик пальця дозволяє ампутантам відчувати текстури

0
195

Людина з Данії став першим у світі ампутантом, відчуває текстури в режимі реального часу з допомогою біонічного кінчика пальця, сполученого з нервами його плеча.

Денніс Аабо Соренсен, який втратив руку при нещасному випадку, каже, що відчуття, які він відчував з новим пристроєм, були майже такими ж, як він відчував його реальної рукою.

Творці штучного пальця, в тому числі вчений Сильвестро Мицера з Швейцарії, кажуть, що розвиток наближає нас до «сенсорного відновленню в наступному поколінні нейропротезов руки».

Соренсен був в змозі виявити форму і послідовність об’єктів за допомогою пристрою, а також визначити силу його хваток.

Тепер Соренсен отримав титул першого у світі ампутант, який має можливість розрізняти різні текстури – шорсткості і гладкість – з використанням нового біонічного кінчика пальця.

Штучний кінчик пальця складається з безлічі датчиків, які підключені до електродів, імплантованим в нерви передпліччя Соренсена.

Рух біонічного кінчика пальця контролювалася за допомогою машини, яка переміщує пристрій поперек різних текстурованих пластиків, деякі з яких гладкі, а деякі грубі.

Датчики в біонічної кінчику пальця генерують електричний сигнал, коли пристрій, що переміщується через пластик. Цей сигнал перетворюється в ряд електричних імпульсів, які імітують сигнали нервової системи, що імітують дотик.

Використовуючи біонічний кінчик пальця, Соренсен був в змозі провести відмінність між шорсткою і гладкою пластмасою з точністю до 96%.

Соренсен каже, що стимуляція відчувається так, ніби це реальні відчуття. Він досі відчуває свою відсутню руку, вона завжди стиснута в кулак. Він відчував текстурні відчуття на кінчику вказівного пальця фантомної руки.

У дослідженні, опублікованому в журналі eLife, дослідники перевірили ефективність біонічних пальців для ідентифікації текстур, використовуючи чотири кінцівки, не є ампутованими кінцівками.

Дослідники використовували голки мікростімуляції, щоб тимчасово прикріпити біонічний палець до учасників через електрод, що імплантований у серединний нерв плеча. Серединний нерв забезпечує рухову і сенсорну стимуляцію частині передпліччя і кисті.

Команда каже, що їх результати є перспективними; вони показують, що голка мікростімуляції забезпечує передачу сенсорної інформації.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com