Блокування ключового білка підвищує здатність організму до самоочищення від впливу хронічних інфекцій

0
6

Вченими в одному з нових досліджень було доведено, що тимчасове блокування такого білка, як IFN-1, відіграє вирішальну роль в імунній відповіді на вплив вірусних інфекцій, що сприяє самостійному очищенню організму від їх хронічного впливу. Результати дослідження опубліковані в журналі Science, при цьому нинішнє відкриття дозволяє розглядати можливість визначення нових підходів до лікування таких стійких інфекцій, як гепатит С та ВІЛ.

Дослідницькою групою були вивчені інтерферони першого типу (IFN-1) — білків, що виділяються клітинами при відповіді на вплив хвороботворних організмів і дозволяють повідомлятися клітин один з одним, формуючи, тим самим, імунна відповідь, протидіючий інфекції. Постійні сигналізації IFN-1 також служать в якості характерного вказівника на наявність і особливості хронічних захворювань, в тому числі і на їх прогресування, що особливо відзначається при ВІЛ.

«При протистоянні клітин вірусів ними виробляються інтерферони першого типу, за рахунок яких забезпечується відповідна захист імунної системи при певному наборі специфічних сигналів тривоги, з допомогою яких отримання про це інформації досягає оточуючих клітин» — так пояснює ситуацію керівник групи, Девід Брукс, доцент кафедри мікробіології, імунології та молекулярної генетики Каліфорнійського університету. «Інтерферон першого типу, немов вартовий на вежі, повідомляє про тривогу при спробах мародерів здійснити напад на замок».

IFN-1 вже досить давно розглядається вченими як корисний білок, бо з його допомогою здійснюється стимулювання противірусного імунітету і виявляється певна допомога в контролі над гострою інфекцією. На підставі їх міркувань, блокування активності IFN-1 дозволить контролювати інфекцію через імунну систему. З іншого ж боку тривала сигналізація IFN-1 пов’язана з низкою багатьох інших хронічних проблем імунної системи. Науково-дослідна група цікавиться тим, чи перешкоджає чинником сигнальний шлях для достатнього відновлення, необхідного для боротьби з хронічною інфекцією.

Для перевірки цієї теорії, Брукс і його колеги вводили піддослідним мишам з хронічної вірусної інфекцією, антитіла, тимчасово блокують IFN-1. До власного їх подив, було виявлено, що при зупиненні дії IFN-1, імунна система організму приступала до більш активної боротьби з вірусом.

Приголомшлива у своєму роді особливість, яка набуває актуальності на тлі такої «перепочинку», полягає і в тому, що оборотність знаходять і багато інші імунні проблеми, що виникли в результаті хронічної інфекції – наприклад, такі, як підвищення рівня білків, що сприяють пригніченню імунної відповіді, безперервна активація імунної системи, а також порушення лімфатичних тканин. Висновки, отримані в результаті цього дослідження, йдуть дещо врозріз з тими висновками, які сформувалися при минулих дослідженнях щодо IFN-1, при яких зокрема було визначено, що усунення активності IFN-1 у мишей призводить до тяжкості перебігу інфекції і довічне її наявності в організмі.

Як зізнається Брукс, те, що було помічено ним і його групою, виглядає абсолютно нелогічним. «Ми були налаштовані критично щодо можливості інфекційного контролю, очікуючи втрат з боку імунної системи при боротьбі з інфекцією при блокуванні IFN-1. Між тим виявилося, що тимчасову перерву в сигналізації IFN-1 призводить, навпаки, до поліпшення роботи імунної системи у цій боротьбі. Саме з цієї причини наступна наша задача буде полягати у визначенні того, як цю особливість можна використовувати в терапевтичних цілях, тобто для лікування людей».

Як зазначає один з учасників дослідницької групи, підозрюється, що припинення активності IFN-1 насправді може проводитися за аналогією з командою «Оновити», нами використовується при роботі з комп’ютером. Відповідно, це дає імунної системи деякий час на перепрограмування своєї роботи, після чого – контролювати інфекцію.

Таким чином, розкриття цього механізму визначає потенціал для подальшого вироблення нових методів у лікуванні ВІЛ і гепатиту С відповідно його принципами. У найближчому майбутньому команда націлена на визначення заходів, що сприяють збереженню контролю над IFN-1 при одночасній блокування негативних впливів, які надає при хронічних захворюваннях його активність відносно імунної системи.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here