Бляшки, властиві для хвороби Альцгеймера, виявлені у людей з черепно-мозковими травмами

0
6

Нове дослідження, опубліковане в журналі «Неврологія», виявило бляшки в мозку людей середнього віку, які пережили травми голови. Ці амілоїдні бляшки відповідають тим, які утримуються з Альцгеймером, їх просторовий розподіл відрізняється.

Згідно редакторської статті, пацієнтів відділення невідкладної допомоги для черепно-мозкових травм (ЧМТ) стало більше на 70% за останні 10 років. Сьогодні від 2 до 5 мільйонів американців, за оцінками, живуть з інвалідністю після ЧМТ.

Люди, які відчувають ЧМТ, можуть мати безліч медичних проблем, що розрізняються по тяжкості. Прогноз залежить від цілого ряду факторів, у тому числі від тяжкості травми, місця в мозку, де відбувається дія і віку пацієнта.

Близько половини ЧМТ вимагають оперативного лікування, щоб відновити розірвані кровоносні судини або ушкодження тканини мозку. Деякі люди будуть стикатися з когнітивними проблемами або труднощами при отриманні сенсорної інформації. Інші все ще можуть мати труднощі в спілкуванні, а також тривожність або депресії.

Інший довгостроковий ризик для пацієнтів з ЧМТ – деменція. Механізми, що лежать в цих відносинах, залишаються неясними, але сучасні дослідження виявляють певний прогрес у розумінні того, як це може статися.

Дослідники з Імперського коледжу в Лондоні у Великобританії, на чолі з професором Девідом Шарпом звернули дослідницьку увагу на головний мозок осіб середнього віку, які постраждали від ЧМТ.

Проводилося сканування мозку дев’яти осіб від помірної до важкої ЧМТ. Середній вік групи склав 44 роки, а їх мозкові травми сталися між 11 місяців і 17 роками тому.

Дослідники використовували два типи сканування: ПЕТ-сканування (позитронно-емісійну томографію) і МРТ-сканування (магнітно-резонансна томографія). Сканування ПЕТ виявило амілоїдні бляшки в мозку і МРТ-дослідження довело пошкодження клітин в результаті травми.

Дані порівняли з 10 людьми з хворобою Альцгеймера і 9 здоровими індивідуумами з групи контролю. Області мозку, постраждалі від бляшок перекриваються не тільки в областях, уражаються при хворобі Альцгеймера.

Це дозволяє припустити, що бляшки виникають з різним механізмам після черепно-мозкової травми. Пошкодження білої речовини мозку у момент травми може виступати в якості тригера для виробництва бляшок.

Це відкриття може привести до більш значущих результатів у перспективі.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here