Бразильські вчені встановили: близько 4% від усіх смертей у світі спровоковано сидячим способом життя

0
204

Бразильські вчені оприлюднили результати своїх досліджень, основною метою яких було встановити, як сидячий спосіб життя впливає на здоров’я людини, а також на тривалість його життя в цілому. В ході проведення серії експериментів було встановлено наступні дані – близько чотирьох відсотків від загальної кількості смертей у всьому світі мають прямий зв’язок з веденням сидячого способу життя людьми. Результати своїх досліджень бразильські вчені представили на огляд громадськості у відомому науковому виданні.

Статистичні дані, щодо ведення людьми сидячого способу життя, на сьогоднішній день є вкрай не втішними. Як підрахували вчені, близько 60% жителів планети проводять в сидячому положенні щодня в середньому за три години. Для дорослої працездатної людини цей показник зростає, індивід проводить в положенні сидячи по 4,7 годин на добу. Тривале сидіння в значній мірі підвищує ризик смерті, і навіть у тому випадку, якщо людина регулярно займається фізкультурою або чергує розумову діяльність з фізичною.

Експеримент тривав протягом десяти років – з 2002 по 2011 рік. У ньому взяло участь величезна кількість резидентів із країн світу (не мала значення статева приналежність, а також вікова категорія учасників). Отримані дані вчені надалі будуть використовувати для того, щоб розробити ефективну методику, яка допоможе скоротити смертність від сидячого способу життя. Зараз же дослідники припускають, що для того, щоб мінімізувати кількість смертей (на даний момент цей показник складає 433 тисячі смертей щорічно), необхідно скоротити перебування в сидячому положенні як мінімум на дві години. В цьому випадку показник смертності знизитися на 2,3%.