Британські фахівці оголосили про життя після смерті

0
93

Дослідники Саутгемптонського університету оголосили, що навіть через кілька хвилин після смерті людська свідомість живе. Для доказу цього вони ініціювали експеримент з 2 тисячами учасників, яким довелося пережити клінічну смерть. Фахівці прагнули довести, що після того, як у людини діагностовано фізична смерть, він все одно продовжує мислити. Нагадаємо, раніше вчені вважали, що людський мозок припиняє роботу всього через півхвилини після того, як зупиняється серце.

Підсумки дослідження показали, що людина знаходиться у свідомості приблизно 3 хвилини після діагностики смерті. Цей висновок був доведений даними, наданими учасниками експерименту. Безліч людей повідало фахівцям, що має спогади про те, що сталося з ними під час того, як лікарі зафіксували клінічну смерть. Таким чином, вчені встановили, що навіть після фізичної смерті людина продовжує деякий час мислити, тому констатація смерті – не кінцевий етап людської свідомості.

Для довідки: клінічна смерть – оборотна стадія вмирання, яка являє собою перехідний етап між біологічною смертю і життям. Вона передбачає зупинку серця і дихання, коли організм припиняє забезпечувати життєдіяльність. Тривалість цього етапу становить до 4 хвилин, а пацієнта у цей момент ще можна врятувати, так як незворотні зміни в тканинах ще не викликані. Серед головних ознак клінічної смерті лікарі виділяють асистолию, апное і кому. Вищі відділи мозку зберігають свою дієздатність, але в корі можуть спостерігатися зміни. Слідом за клінічною настає біологічна смерть, коли зміни в організмі мають характер необоротних.

За матеріалами: informing.ru