Британські вчені встановили, що відмова від мясних продуктів провокує зменшення головного мозку

0
228

Британські вчені протягом кількох років проводили експерименти, метою яких було встановити, як саме на головний мозок людини впливає відмова від м’ясних продуктів. Як виявилося, вегетаріанська дієта не обіцяє організму людини нічого хорошого, і не тільки призводить до порушення функціонування системи травлення, але і до зменшення центрального органу нервової системи головного мозку. Результати експериментів вже доступні широкій громадськості.

Протягом кількох років фахівці з Британії уважно спостерігали за станом головного мозку людей, які відмовлялися вживати продукти тваринного походження, і в першу чергу м’ясо. Стан мозку оцінювалося за допомогою апарату для магнітно-резонансної томографії. У дослідженнях взяло участь кілька тисяч резидентів, вік яких був від шістнадцяти до вісімдесяти семи років. Вченим вдалося виявити наступну тенденцію – у тих людей, хто повністю виключили зі свого раціону продукти тваринного походження, головний мозок поступово зменшувався (що було підтверджено при дослідженні МРТ). Фахівці пов’язують це з тим, що в організмі індивіда знижується рівень вітаміну В12. Крім цього його дефіцит нерідко призводить до прогресування анемії і різних патологій нервової системи.

Це дослідження ще раз підтвердило той факт, що людині необхідно включати в свій раціон всі необхідні організму поживні елементи, вітамінні комплекси і мінеральні речовини. Тільки в такому випадку він зможе повноцінно функціонувати. В іншому ж випадку можливе поступове прогресування патологічних станів (причому можуть вражатися будь-які органи). При необхідності коригування раціону можна довірити кваліфікованого дієтолога.