Британські вчені вважають, що цукор шкідливий для психіки

0
193

Група британських вчених, після ряду досліджень, встановила, що надмірне вживання цукру може привести до розладів психічного характеру. Однак такі висновки відносні, а дієтологи зовсім відмовилися їх сприймати.

Наукові фахівці з університетського коледжу в Лондоні провели дослідження, в якому брали участь близько восьми тисяч осіб. Слід зазначити, що збір даних від добровольців тривав протягом кількох років. Крім цього, періодично учасники даного проекту заповнювали анкети. Зазначається і те, що ніяких змін в раціоні цілеспрямовано в межах самого наукового дослідження внесено не було. Тобто учасники харчувалися на свій розсуд.

Так, за результатами дослідження, вчені прийшли до наступного висновку – надмірне вживання цукру може стати причиною деяких психічних розладів. Само собою зрозуміло, що про серйозних психіатричних захворюваннях мова не йде. В даному випадку, за словами вчених, були зареєстровані випадку депресії в хронічній формі, напади тривоги і паніки, без видимої на те причини.

Такі результати дослідження британських учених поставили під сумнів дієтологи і гастроентерологи. Безсумнівно, відмова від цукру і солодкого в цілому, може принести користь для здоров’я – зниження ваги, профілактика цукрового діабету і серцево-судинних захворювань. Однак, що стосується психологічного здоров’я, то тут все неоднозначно.

Так, представник британської дієтологічної асоціації Кетрін Коллінз заявила, що результати роботи британських учених ґрунтуються тільки на відповідях респондентів, наукового підтвердження цьому немає. Тому ставитися до таких результатами дослідження потрібно обережно і зовсім не рекомендується застосовувати їх на практиці.