Брокколі і шпинат покращують память

0
205

Фахівці з дослідницького центру в Іллінойсі встановили, що овочі брокколі і шпинат, а також жовток яйця покращують пам’ять і позитивно впливають на всі частини мозку. Фахівці провели дослід, в результаті якого виявили, що в цих інгредієнтів є велика кількість такого компонента, як лютеїн. В учасників експерименту, які їли шпинат і брокколі, був відзначений високий відсоток концентрації цього елемента, що впливає на кристалізований інтелект. Таке дослідження показало, що зростання антиоксиданту впливає на збереження знань, отриманих раніше.

Для експерименту вчені запросили добровольців 60-75 років. Спочатку всі учасники виконали завдання на виявлення «кристалізованого інтелекту». Представники університету виміряли відсоток лютеїну в крові і провели МРТ. В ході обстеження добровольців, фахівців університету зацікавила скронева частина мозку, яка відповідає за кристалізований інтелект.

Після обстежень та перевірки тестів вчені зробили висновок, що у людей з високим показником лютеїну в тестуванні було більше правильних відповідей, ніж у добровольців з низьким показником. Крім цього, дослідники виявили, що у учасників з кращими тестовими результатами більше сірої речовини в корі мозку, яке безпосередньо впливає на формування кристалізованого інтелекту.

Виявивши позитивні результати експерименту, клініцисти заявили, що антиоксидант зменшує запальні процеси в мозку і покращує перенесення повідомлень між нервовими клітинами.

Нагадаємо, що колеги з центру досліджень у Флориді проводили схожі досліди. В результаті випробувань вони визначили, що лютеїн запобігає вікову макулярну дегенерацію, що викликає погіршення зору у людей у віці. За їх даними, ця речовина допомагає зберігати шкіру людини максимально молодий і еластичної.