Брокколі захищає від раку печінки

0
197

Попередні дослідження показали захисні ефекти хрестоцвітих рослинного походження проти раку молочної залози, простати і раку товстої кишки. Але тепер, нове дослідження додає рак печінки в список.

Дослідження під керівництвом професора Елізабет Джефрі в Університеті штату Іллінойс, опубліковано в Журналі Харчування.

Нормальна історія про брокколі і здоров’я є такою, що вона може захистити від цілого ряду різних видів раку, однак, ніхто не дивився на рак печінки.

Типова американська дієта складається з високих насичених жирів і цукрів, обидва з яких зберігаються в печінці і перетворюється в жир тіла. Але використання такої дієти, а також надлишок жиру в організмі, пов’язане з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖБП).

Це захворювання також може призвести до цирозу і раку печінки, а також може прогресувати до розвитку гепатоцелюлярної карциноми (ГЦК), раку, який має високий рівень смертності.

Хоча НАЖБП, як правило, не супроводжується об’єктивними ознаками або симптомами, вони іноді включають втому, біль у верхній правій частині живота і втрату ваги.

Дослідники припустили, що рак печінки необхідно вивчити, зокрема, із-за епідемії ожиріння в США. Відомо, що ожиріння підвищує ризик розвитку раку печінки, і це особливо вірно для чоловіків.

У попередніх дослідженнях професор Джефрі і колеги показали, що сульфорафан – протираковий з’єднання Брокколі – найкраще засвоюється при вживанні в їжу сирої і паровий капусти.

Таким чином, дослідники хотіли побачити ефект брокколі на мишах з раком печінки.

Вони вивчили чотири групи мишей. Деякі групи були на контрольній дієті, і інші були на «європеїзованої дієті», яка є зразком того, як багато хто з нас сьогодні є. Деякі групи отримували брокколі, в той час як інші не отримували.

Результати показали, що у мишей, яких годували американської дієтою, спостерігалося збільшення числа і розмірів ракових вузликів в печінці. Коли брокколі був доданий в раціон, кількість вузликів зменшилася.

Професор Джефрі каже, до їх вивчення, не було майже ніякої інформації про зв’язок захворювань і брокколі.

Дослідники виявили, що брокколі зменшує поглинання жиру в печінці, що дозволило збільшити вихід ліпідів.

Хоча додавання брокколі в раціон мишей не веде до схуднення, виявилося, що можна звернути дисбаланс в печінці, покращуючи своє здоров’я.

Попередні дослідження показали, що вживання в їжу брокколі від трьох до п’яти разів на тиждень може знизити ризик розвитку інших видів раку.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com