Броколі знижує ризик розвитку ускладнень після інсульту

0
237

Дослідники з Лондона з’ясували, що сульфорафан, який є одним з компонентів брокколі, активізує захисні ферменти безпосередньо в людському головному мозку. Користь такої речовини полягає в тому, що він попереджає розвиток окисного стресу.

Окислювальний стрес – це процес, який ґрунтується на пошкодження клітин найнебезпечнішими вільними радикалами. Крім цього, клініцисти давно стверджують, що даний патологічний процес безпосередньо пов’язаний з деякими захворюваннями, наприклад, хворобою Альцгеймера або онкологією.

Більше того, наукові дослідження показали, що це з’єднання з броколі знижує тяжкість перебігу хвороби, як інсульт і його наслідки у дрібних гризунів. На підставі отриманих даних учені припускають, що ті особи, які більшою мірою схильні до розвитку настільки небезпечної недуги, повинні регулярно приймати лікарські препарати, що містять в собі сульфорафан. Варто зазначити, що основну групу ризику становлять люди з артеріальною гіпертензією.

Також не зайвим буде ввести в свій раціон брокколі та інші продукти з вмістом такого ферменту, наприклад, хрін та інші різновиди капусти. Дослідники стверджують, що це зможе не тільки запобігти розвитку негативних ускладнень інсульту, але також значно знизить інтенсивність прояву вже існуючих наслідків недуги.

Незважаючи на позитивні результати досліджень з брокколі, вчені будуть і далі шукати способи, які допомагають знизити ризик формування ускладнень після інсульту. Сюди можна віднести порушення гостроти слуху та зору, частковий або повний параліч, втрату пам’яті, а також різноманітні дефекти мови. Це дасть можливість врятувати велику кількість пацієнтів з подібним діагнозом.