CDC: необхідні додаткові зусилля для боротьби з супербактериями

0
201

Досягнутий значний прогрес, в США, по захисту пацієнтів від зараження інфекціями в лікарнях та інших медичних установах. Однак потрібно більше зусиль, особливо для вирішення проблеми з супербактериями – бактеріями, стійкими до антибіотиків.

Доповідь Центру по Контролю і Профілактиці Захворювань (CDC) закликає всіх постачальників медичних послуг використовувати поєднання заходів інфекційного контролю, щоб краще захистити пацієнтів.

Директор CDC, Тому Фріден каже, що занадто багато пацієнтів уражається небезпечними інфекціями в установах охорони здоров’я. Лікарі та медичні установи мають право захищати пацієнтів – ніхто не повинен захворіти.

Повідомлення стосується пацієнтів, які піддаються ризику зараження серйозними стійкими до антибіотиків бактеріями, в той час як вони отримують медичну допомогу з іншої причини. Супербактерії настільки небезпечні, що вони можуть призвести до сепсису та смерті.

У новій доповіді, в списку CDC шість з найбільш смертоносних стійких до антибіотиків бактерій, які вони представляють, як строкові або серйозні загрози. Вони відповідальні за 1 з 7 випадків внутрішньолікарняної інфекції та 1 і 4-х інфекцій в довгострокових лікарнях, де дуже хворі пацієнти, як правило, залишаються в середньому 25 днів.

Clostridium difficile – тип бактерій, який відповідає за більшість внутрішньолікарняних інфекцій, не входить у число шести, оскільки він не є стійким до антибіотиків. Тим не менш, він все ще становить загрозу, тому що, коли пацієнтів лікують від неї антибіотиками, побічний ефект може бути смертельною діареєю.

У новій доповіді наголошується, що зазначена бактерія викликала майже 0,5 мільйона інфекцій у США в 2011 році і, що зусилля по зниженню внутрішньолікарняних інфекцій викликана бактерією знизилося на 8% протягом 2011-2014 років.

Шість стійких до антибіотиків бактерій, які представляють термінові або серйозні загрози є:

  • Ентеробактерії з карбапенемовой стійкістю (CRE);
  • Метицилін-стійкий Золотавий Стафілокок (MRSA);
  • БЛРС-продукують Ентеробактерії;
  • стійкі до ванкоміцину Ентерококи (VRE);
  • полірезистентна Синегнойнойная Паличка;
  • полірезистентна Акцинобактерия.

У CDC вказують на прогрес у боротьбі з лікарською стійкістю супербактерій. У їх доповіді наголошується, що за 08-14 роки, лікарні по догляду за гострими станами на 17% зменшили число внутрішньолікарняних інфекцій (ВЛІ). Однак, цього недостатньо.

CDC закликає всіх фахівців продовжити боротьбу з ВЛІ.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com