Час приходу першої менструації показує ризик інсультів

0
218

Перша менструація у дівчаток говорить про початок перебігу гормональних змін, а також про те, що організм є біологічно здатним до продовження роду. У нормі наступ перших менструацій спостерігається в проміжку 12-15-річному віці. Але в деяких випадках період появи місячних, з якихось причин може наступати раніше або пізніше встановленого строку.

Співробітники Університету Тохоку висунули припущення про те, що ті дівчата, у яких перша менструація почалася раніше 13 років, більш ніж у півтора рази частіше стикаються з інсультами. Подібний показник був отриманий у порівнянні з тими представницями жіночої статі, у яких менструація вперше з’являлася у віці 15 років.

Крім цього, було відзначено, що крім інсульту, раніше настання менструації значно підвищує ймовірність розвитку такої патології, як інфаркт головного мозку. При такому захворюванні відбувається омертвіння частини цього органу, що розвивається на тлі зменшення припливу крові і кисневої недостатності. В ході досліджень також встановлено, що якщо менопауза настає в 45 років і раніше, то ризик появи подібної патології теж збільшується.

До подібних висновків прийшли клініцисти, грунтуючись на спостереженнях і вивченні історії хвороби у більш ніж 1400 японок в період постменопаузи. Вчені відзначають, що на перший наступ менструації впливає велика кількість факторів. До найважливіших з них можна віднести генетичні етіологічні фактори, поведінку і соціально-економічний статус.

Спираючись на отримані результати, вчені мають намір з’ясувати, чи існує ймовірність зниження ризику розвитку інсульту, якщо трохи відстрочити поява першої менструації у дівчаток.