Червоне вино може допомогти микробиому кишечника запобігти хворобі серця

0
6

Червоне вино містить з’єднання під назвою ресвератрол, який може зменшити ризик серцево-судинних захворювань шляхом зміни мікробіома кишечника, згідно з даними дослідження, опублікованого в mBio.

Серцево-судинні захворювання є причиною смерті номер один у США та інших промислово розвинених країнах, і він швидко стає серйозною проблемою охорони здоров’я в країнах теж.

Недавні дослідження припускають, що мікробіом містить ключ до багатьох проблем зі здоров’ям, а тепер виявляється, що він може вплинути на розвиток атеросклерозу.

За даними медичного центру Університету штату Меріленд, атеросклероз вражає 80-90% американців у віці старше 30 років.

Атеросклероз виникає, коли бляшка, яка складається з жиру, холестерину, кальцію та інших речовин, що накопичується в артеріях. З часом наліт твердне, обмежуючи просвіт артерії і потік, багатою киснем крові. Це може призвести до серцевого нападу, інсульту, судинної деменції і навіть до смерті. Атеросклероз може також вплинути на руки і ноги, таз і нирки, і може призвести до цілого ряду захворювань, пов’язаних з артеріями.

Ресвератрол являє собою рослинну з’єднання, яке утворюється природним чином в арахісі, винограді, червоному вині та деяких ягодах. Воно має антиоксидантні властивості, які можуть захистити від таких захворювань, як хвороби серця, рак і нейродегенеративні захворювання.

Дослідники на чолі з кандидатом наук Man-Тян Мі, з Науково-дослідного центру з питань харчування та безпечності харчових продуктів в місті Чунцин, Китай, хотіли дізнатися більше про те, як ресвератрол може захистити від атеросклерозу.

Вони провели серію експериментів на мишах, щоб дослідити, як ресвератрол може змінити бактеріальні спільноти в кишечнику таким чином, щоб забезпечити захист.

Отримані дані показали, що ресвератрол знижує рівні триметиламін-N-оксиду (TMAO), який є фактором в розвитку атеросклерозу. Він також інгібує виробництво бактеріями в кишечнику ТМА, який необхідний для виробництва TMAO.

Наші результати пропонують нове розуміння механізмів, відповідальних за анти-атеросклеротичні ефекти ресвератролу і вказують, що мікрофлора кишечника може стати цікавим об’єктом для фармакологічних або дієтичних заходів, для зменшення ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

Дослідження тривають.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here