Червоне вино уповільнює старіння мозку

0
184

Група американських вчених провела дослідження і встановила, що червоне вино в помірних кількостях, може запобігти старіння мозку. Однак споживати цей напій, навіть у мінімальних кількостях, можна далеко не всім. Які побічні ефекти можуть бути, і в якому віці напій виробляє такий ефект, вченим ще належить з’ясувати.

Так, за результатами досліджень, було встановлено, що вищеописаний ефект з’являється за рахунок такої речовини, як ресвератрол. Найбільша його концентрація знаходиться в шкірці винограду. Крім того, що дана речовина благотворно позначається на роботі всього організму, сповільнюється процес старіння мозку. Також було встановлено, що в білому вині ресвератрола міститься набагато менше, ніж у червоному вині.

Практична частина експериментів проводилася на лабораторних мишах. Експериментальна частина досліджень тривала більше року. Щодня в їжу гризунів додавали оптимальна кількість ресвератролу. По закінченні робіт було проведено обстеження з’ясовано, що нервово-м’язові з’єднання були набагато краще, ніж у тих мишей, які такої добавки не отримували.

Як саме буде діяти ця речовина на людський організм, вченим ще належить з’ясувати. Однак на даний момент фахівці точно впевнені в тому, що речовина позитивно позначається на роботі організму. Правда, в яких дозах воно має вживатися і як часто, ще не відомо.

Слід зазначити, що позитивний вплив червоного вина на організм було встановлено й раніше. Однак у попередніх дослідженнях не зачіпалася тема роботи нервової системи і головного мозку. Слід розуміти і те, що при деяких гастроентерологічних патологій вживати цей вид спиртного напою не можна. Тому попередньо потрібно проконсультуватися з медичними фахівцями.