Чим більше друзів на Facebook, тим вище стрес і ризик депресії

0
245

Використання соціальних мереж в останні роки неухильно зростає. Згідно з дослідженням 2012 року, близько 71% підлітків у віці 12-17 років, які активні в Інтернеті, використовують Facebook.

У той час як такі сайти можуть допомогти людям залишатися на зв’язку, численні дослідження показали, їх використання може мати негативні наслідки для здоров’я, особливо у підлітків.

У вересні, наприклад, повідомляли про дослідження, в якому припускали, що тиск соціальних медіа-матеріалів на підлітків може призвести до тривожності і депресії.

Керівник поточного дослідження, професор Соня Люпин з Департаменту психіатрії при Університеті Монреаля в Канаді, і колеги виявили, що кількість друзів у підлітків на Facebook може вплинути на рівні стресу, які потенційно впливають на ризик розвитку депресивних станів у подальшому.

Для підтвердження результатів, команда набрала 88 підлітків у віці 12-17 років: 41 хлопчик та 47 дівчаток. Вони запитували їх про поведінку на Facebook, в тому числі про те, як часто вони використовували сайти містять соціальні медіа. З’ясували, скільки друзів у них було на сайті, як часто їм ставили «like» на сайті і наскільки часто вони це робили. Крім того, у підлітків досліджували рівень кортизолу (гормону, який виділяється у відповідь на стрес) чотири рази на день протягом 2 днів поспіль.

Порівняно з підлітками, у яких було менше, 300 друзів на Facebook, ті, хто мав більше 300 друзів, виявили більш високі рівні кортизолу. Логічно припустити, наскільки високий рівень стресу у тих, у кого тисяча або дві осіб у списку друзів.

Дослідники відзначають, що підвищений рівень стресу в учасників не був чисто через Facebook, інші зовнішні чинники теж зіграли свою роль. Тим не менш, за їхніми оцінками, Facebook був відповідальний за 8%-ве підвищення рівня кортизолу.

Дослідники також визначили зниження рівня кортизолу у підлітків, які підтримували своїх друзів на сайті, відправляючи їм підбадьорливі слова.

Команда помітила що, в той час як вони не спостерігали будь-яких симптомів депресії серед учасників, їх результати показують, що підлітки з великим числом друзів на Facebook можуть бути у великій небезпеці депресії в майбутньому. Тому як постійно підвищений рівень кортизолу підвищує ризики депресії з плином часу. Необхідні подальші дослідження.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com