Чоловіки з надмірною вагою стикаються з дискримінацією

0
245

Повні чоловіки зазнають дискримінації при покупках в магазинах і прийомі на роботу, згідно з новим дослідженням, опублікованим в виданні «Журнал прикладної психології».

Енріка Рацс, доцент психології, і колеги з Університету Райса та Університету Північної Кароліни, провели два дослідження упередженості по відношенню до повним чоловікам для того, щоб проаналізувати, чи відчувають чоловіки ті ж типи проблем, що і повні жінки.

У першому дослідженні, чоловіки середнього ваги в перший раз звернулися до пошуку вакансій до роботодавців в роздрібні магазини південній частині США. Потім, ті ж люди, але загримовані у людей з надмірною вагою, знову звернулися за вакансією в різні магазини. Щоб дослідити реакції людей на надлишкову вагу, вони виступили в якості покупців та відвідали роздрібні магазини.

Актори оцінювали поведінку оточуючих за шестибальною шкалою, де «0» – це відсутність ознак дискримінації, а «6» – максимальний рівень.

Результати показали, що середні значення були різними і залежали від ваги людини. Для чоловіків з надмірною вагою був виставлений рейтинг в 2,3 бала, проти 2,0 бала, у чоловіків із середньою вагою. Коли вони виступали в якості покупців або претендентів на посаду, була виявлена «міжособистісна дискримінація» по відношенню до них.

Різниця в 0,3 бала може здатися несуттєвою, але вона статистично значуща, і на практиці досить негативно впливає на людини з надмірною вагою.

Друге дослідження, проведене в лабораторних умовах, було спрямоване на те, щоб побачити, як клієнти оцінювали співробітників із зайвою вагою.

Дослідники створили рекламні відео п’яти продуктів, які, як правило, нейтральні з точки зору купівельної привабливості, наприклад, валізи або чашки для кави.

Продукти демонстрували актори, чоловіки і жінки з надмірною та середньою вагою. Учасникам тестування повідомили, що різні відео буде використовуватися для запуску нового продукту, тому їм запропонували вибрати найбільш привабливе відео.

В результаті, люди з надмірною вагою на відео сприймалися як менш професійні, менш охайні і чисті, а також більш недбалі. Була виявлена стереотипна негативна оцінка для повних людей.

Дослідження показало, що люди із зайвою вагою мають менше шансів оптимального працевлаштування. Автори закликають людей змінювати старі стереотипи і уникати дискримінації за будь-якою ознакою.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com