Чому дитина, в буквальному сенсі, може бути наркотиком

0
214

Ваша тітка, від радості, коли-небудь пробувала вщипнути Вас за щоку або здавити обличчя руками? Виявляється, цьому є наукове обґрунтування.

Іноді люди відчувають стільки емоцій від розчулення, що вони реагують протилежним чином, який можна було б очікувати, згідно з дослідженням Єльського університету, опублікованого у виданні «Психологічна наука».

Коли хтось бачить щось чарівне і відповідає на це в агресивній формі, це називається «диморфное вираз». Почуття агресії може бути приписано людям, які не в змозі контролювати інтенсивність реакції, коли вони бачать щось дуже миле.

Дослідник Оріана Арагон пояснила, що це викликано наявністю дійсно сильного почуття бажання піклуватися.

Щоб зрозуміти це, дослідники провели онлайн-опитування 390 жінок і 289 чоловіків. Вчені показали учасникам фотографії дітей, від немовлят до підлітків. Дослідження показало, що учасники мали більший емоційний відгук на зображення маленьких дітей. Але вони також показали і більш агресивну реакцію на них.

Ці особливості часто пов’язані з немовлятами, як пухкими щоками і великими очима. Всі (в тому числі неживий предмет), що асоціюється у людей з «бабусь», може викликати емоційний відповідь.

Дослідження від 2013 спробував пояснити, чому люди думають, що новонароджені пахнуть так добре.

Дослідники взяли піжами, які новонароджені діти носили протягом декількох тижнів і дали їх двом групам суб’єктів: матерям і нерожавшим жінкам. Коли жінки нюхали піжами, дослідники сканували мозок.

Вони виявили, що всі жінки мали сильну реакцію в частини мозку, пов’язаної із заохоченням і задоволенням.

Коли результати були повідомлені в засобах масової інформації, вони опинилися під заголовками: «Дослідження пояснює, чому матерів закликають з’їсти своїх новонароджених дітей».

Це не зовсім те, що дослідження показало, але все правда, аромат новонародженої дитини активізує ту ж область мозку, яка включається, коли ви робите щось, що вам сподобається, наприклад, приймаєте їжу або наркотики.

Якщо батьки не дбають про своїх дітей, людства не стане досить швидко.

Ця еволюційна адаптація, виникла для того, щоб жінки відчували бажання піклуватися про своїх дітей: запах дитини розвинувся для того, щоб оживити і посилити інтерес батьків, материнські інстинкти і прихильність, а мозок еволюціонував таким чином, щоб представити це надзвичайно корисним.

За матеріалами: www.attn.com